Püskürtmeler

Püskürtme malzemeler, çabuk yapışma ve düşük kayıp oranları elde edebilmek amacıyla son derece dikkatlice dizayn edilmişlerdir. Sıcak veya soğuk püskürtmelerde kullanılan bu ürünler pnömatik püskürtme makineleri veya döner püskürtme makineleri yardımıyla uygulanırlar.
Hygun® S
Özellikleri
Düşük demirli, termal şoklara dirençli, mukavemeti yüksek püskürtme refrakteridir.
Specifications
Hygun® 30 P
Özellikleri
Aşınma direnci yüksek, hidrolik bağlı bir betondur.
Hygun® 45
Özellikleri
Şamot esaslı, hidrolik bağlı düşük sıcaklıklarda uygulanabilen soğuk veya sıcak tamir malzemesi. Rafineri fırınları ve benzer düşük
sıcaklıkta çalışan yerler için kullanılır.
Hygun® 45 SIC 30
Özellikleri
%45 AI2O3 ihtiva eden hidrolik bağlı, SiC esaslı bir püskürtme malzemesidir. Korozyon dayanımına ve yüksek mukavemet değerlerine sahiptir.
Hygun® 55
Özellikleri
Yüksek kaliteli şamot, korunt ve yüksek alüminalı çimentodan yapılmış püskürtme refrakterdir. Aşınma direnci, kararlılığı iyidir. Yüksek sıcaklıkta çekme yapmaz.
Hygun® 60 CH
Özellikleri
Şamot esaslı, kimyasal bağlayıcılı sıcak, soğuk tamir harcıdır. Özellikle Demir Çelik endüstrisi tav çukurları, hadde fırınları, tav fırınları, vs.'de kullanımı tavsiye edilir.
Hygun® 60 SIC 10
Özellikleri
% 60 AI2O3 ihtiva eden ve SiC esaslı hidrolik bağlı bir püskürtme malzemesidir. Yüksek mukavemet değerlerine ve korozyon dayanımına sahiptir.
Hygun® 70
Özellikleri
70 Alümina, hidrolik bağlı püskürtme tamir malzemesidir. CO’lu ortamlara dirençli olarak üretilmektedir.
Hygun® 80 LC
Özellikleri
Vakum altında gaz giderme tesisinde aşınmış olan refrakter şnorkel yüzeyini tamir amacı ile kullanılır.
Hygun® 80 CH
Özellikleri
Alümina-boksit bazlı kimyasal bağlayıcı, erozyon ve aşınmalara mukavim bir malzemedir. Alüminyum ergitme fırınları, Demir Çelik pelletleme fırınları, sıcak metal mikserleri, arabalar, tav çukurları, cüruf hatları, sinter fırın tavanlarında kullanılır.
Hygun® 90 CH
Özellikleri
90 Alüminalı, korunt esaslı, kimyasal bağlayıcılı, yüksek erozyon mukavemetli, düşük demir ve alkali içeren bir malzemedir. Hygun® 80 CH'nin kullanıldığı yerlerde kullanılır.
Hygun® 60 ZR 5
Özellikleri
60 Alüminalı, % 6 zirkon takviyeli, püskürtme betondur. Aşınmaya, deformasyona, sürtünmeye mukavemeti ve termal şoklara dayanımı çok yüksektir.
Hygun® 60 ZR 10
Özellikleri
60 Alüminalı , % 10 zirkon takviyeli, püskürtme betondur. Aşınmaya, deformasyona, sürtünmeye mukavemeti ve termal şoklara dayanımı çok yüksektir.REFERANSLARIMIZ