Tamir Harçları

Her tür refrakter yüzeye uyum sağlayabilir. Çabuk yapışma ve mala ile kolay uygulanabilme özellikleri nedeniyle refrakter tamirlerinde kullanılır.
Hymor® HH
Özellikleri
Isı ile sertleşen, seramik bağlı, metal ve demir penetrasyonuna karşı dirençli bir harçtır. Su ile karıştırılarak hazırlanır.
Hymor® Zr
Özellikleri
Zirkon esaslı, ısı ile sertleşen fırça ya da malayla sıvanarak kullanılan kaplama malzemedir. Cüruf yapışmalarını engeller, termal şoklara ve asit erozyonlarında iyi netice verir.
Hymor® TS
Özellikleri
Sıva veya püskürtme için hazırlanmış genel maksatlı tamir malzemesidir. Her türlü zemine kolay yapışır ve mala ile çalışması kolaydır.
Hymor® SI
Özellikleri
Özellikle kok fırın kapıları için dizayn edilmiş ancak potalar, tav çukurları vs. gibi yerlerde de kullanılan bir hazır tamir harcıdır.
Hymor® Coil
Özellikleri
% 15 Alümina içerir. Endüksiyon ocakları coil tamir ve sıvaları için formüle edilmiş sıva malzemesi. Su ile karıştırılarak uygulanır.
Hymor® Coil 2
Özellikleri
% 90 Alümina içerir. Endüksiyon ocakları coil tamir ve sıvaları için formüle edilmiş sıva malzemesi. Su ile karıştırılarak uygulanır.
Hymor® Corund
Özellikleri
Fırça, mala veya sprey olarak uygulanabilen çok yüksek alüminalı refrakterdir. Özellikle kanal indüksiyon ocaklarındaki çatlakların tamir ve bakımında kullanılır.
Hymor® 50
Özellikleri
50 Alüminalı bağlama gücü yüksek hava ile sertleşen, kullanıma hazır sıva ve tamir malzemesidir.
Hymor® 60
Özellikleri
60 Alümina, hava ile sertleşen, kullanıma hazır sıva tamir malzemesidir.
Hymor® 85
Özellikleri
80 Alüminalı bağlama gücü yüksek, hava ile sertleşen kullanıma hazır sıva ve tamir malzemesidir.
Hymor® 95
Özellikleri
Hava ile sertleşen, kullanıma hazır olarak üretilmiştir. 1760°C'ye kadar tüm sıcaklıkta kullanılabilir. Kullanım alanları; sıcak metal arabaları, potalar, tav çukurları, elektrik ark fırınları, seramik fırınları.
Hymor® 95 Cr
Özellikleri
Havayla sertleşen, fosfat bağlı, tabular alümina ve yeşil kromoksit esaslı ıslak refrakter harcıdır. Bu özel ıslak yeşil refrakter harcı, potaların sürme kapıları ile nozullar ve tandiş kuyu blokları ile zirkon nozullar arasında kullanılır.REFERANSLARIMIZ