Sevgili Kütahyalı dostlar…

Önce Kuzey Irak, oradan Sibirya, sonra İstanbul, oradan İzmir, oradan tekrar İstanbul, sonra Almanya… İstanbul, oradan Urfa, sonra Mersin, oradan Konya, oradan Ankara, ardından İstanbul. Ve şimdi de Evliya Çelebi’nin memleketi Kütahya’dayız.

Evliya Çelebi gibi olduk vallahi!..

Sevgili Kütahyalı dostlar…

Geçen yıl yine böyle bir İftar Yemeğinde bir araya gelmiştik. Oruçlu olmaktan mıydı nedir, birlikte yemek yemek ve ardından gelen sohbet pek keyifli gelmişti. Tadı damağımızda, yenileyelim, dostlarla yeniden bir araya gelelim istedik.

Geçen bir yıl, ümit ediyorum ki eksisinden çok artısıyla hatırlayacağınız güzel bir yıl olmuştur.

Biliyorsunuz, dünya gündemi de Türkiye gündemi de çok hareketli. Bu denli değişken bir gündem, ekonomik hayatı da ister istemez etkiliyor. İstikrarı olmayan bir sosyal ve beşeri ilişkilerin, istikrarlı ekonomisi olmaz tabii ki!..

Ama bizler sanayici ve iş adamları olarak inanıyoruz ki, bütün sorunların temelinde ekonomik faktörler yatıyor. Savaşlar da, açlıklar da, cahillik de ekonomik şartlar üzerinde yükseliyor. Bu yüzden her tür olumsuzluğa rağmen, ekonominin dümeninde olan bizler için, çalışmaktan başka bir seçenek yok. Çalışacağız, üreteceğiz, satacağız, para kazanacağız. Kazandığımız bu para ile kendimizi, ailemizi, çalışanlarımızı geçindireceğiz, Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacağız, dünyaya hizmet sunacağız. Gönül istiyor ki, keşke herkesin çok işi olsa, başlarını kaşımaya vakitleri olmasa ve kötü şeyler düşünmese. Gönül istiyor ki, işsizlik sıfır olsa, enflasyon sıfır olsa, asgari ücret beş bin lira olsa. Ve gönül istiyor ki, bırakın Türkiye’yi, dünyanın hiçbir yerinde tek bir insan aç kalmasa, umutsuz bırakılmasa, yardıma ihtiyacı olmasa…

Yani sevgili dostlar, koşularımız zorlaşsa da, engellerimiz artsa da, piyasa koşulları caydırıcı olsa da işimiz bu. Bu saatten sonra şarkıcılık yapacak halimiz yok ya!

İşimiz çok, vaktimiz az. Ya da “az laf, çok iş!”… Hem “iş”i en iyi sizin bildiğinizi biliyorum. Dünyanın ilk antik borsasının Çavdarhisar’daki Aizanoi’de kurulduğunu… Veee, Dünyadaki ilk Toplu İş Sözleşmesinin 13 Temmuz 1766’da Kütahya’da imzalandığını da biliyorum.
Kısacası, işi bilenlerle iş yapmak ayrı bir keyif!..

Vaktinizi fazlaca almayım.

İftar Yemeğimizi onurlandırdığınız için, bizi yalnız bırakmadığınız için, tekrar bir arada olduğumuz için hepinize sonsuz teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Afiyet olsun.

Kiltaş 'ın online kataloğunu incelemek ister misiniz ?

KİLTAŞ REFRAKTER MALZEME SAN. A.Ş.

Tel : 444 3 012 Tel : +90 212 332 30 20 Fax : +90 212 332 08 15
Fevzipaşa Mahallesi Yürek Sokak No:10 Değirmenköy/Silivri/İSTANBUL

KİLTAŞ Refrakter Malzeme San. A.Ş. 
Copyright 2020 Her Hakkı Saklıdır.